Wypadek Rowerowy w UK– case study

 
We wrześniu 2020, Pani Dorota uległa wypadkowi drogowemu jadąc na rowerze. W dniu wypadku jechała do pracy drogą główną, poruszając się bliżej lewej krawędzi jezdni. Pani Dorota widząc z odległości zaparkowane pojazdy po lewej stronie zjechała bardziej do środka pasa, którym się poruszała. 
Za Panią Dorotą jechał mały dostawczy van, który nagle chciał wyprzedzić rowerzystkę, lecz w wyniku wyprzedzania lusterko vana zahaczyło o kierownicę roweru.

Pani Dorota straciła panowanie nad rowerem, uderzyła w pierwsze zaparkowane auto oraz upadła na jezdnię. W wypadku, oprócz ogólnych potłuczeń, zadrapań i siniaków, Pani Dorota doznała złamania obojczyka.

Po wypadku kierowca vana udzielił pierwszej pomocy poszkodowanej i wezwał karetkę pogotowia. Powiedział jej też, że do wypadku doszło, ponieważ ona zajechała mu drogę, podczas kiedy to on próbował ją wyprzedzić. Tym samych kierowca vana odrzucił odpowiedzialność za spowodowanie wypadku.

Nasuwa się pytanie: kto jest odpowiedzialny za wypadek?
Czy zachowanie Pani Doroty na drodze było odpowiedzialne i zgodne z przepisami ruchu drogowego?
Czy kierowca vana poruszał się prawidłowo podczas wyprzedzania?

Rowerzysta ma prawo jechać zarówno blisko krawędzi jak i środkiem pasa ruchu, po którym się porusza. Mając to na uwadze, kierowcy pojazdów mechanicznych zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności podczas wyprzedzania, przewidując zachowania na drodze, a w szczególności, gdy jest mniej miejsca do wykonania tego manewru. Wyprzedzając rowerzystów, kierowcy powinni zachować odstęp tak samo duży jakby wyprzedzali inny pojazd mechaniczny.
O tym możemy przeczytać w przepisach ruchu drogowego ‘Highway code ‘art. 162 -163 oraz art. 212 – 213
 
Tym samym odpowiedzialny za wypadek jest kierowca vana.

Po wypadku Pani Dorota zgłosiła roszczenie do APJ CLAIMS, gdzie jeden z polskich doradców przyjął zgłoszenie i w rezultacie klientka otrzymała odszkodowanie za:

1.       £5,360.00 - urazy zdrowotne
2.       £230.00 – uszkodzony rower
3.       £365.00 – uszkodzony telefon, kask i odzież
4.       £2,385.00 – utrata zarobków w wyniku zwolnienia lekarskiego
RAZEM odzyskana kwota dla klientki: £8,340.00

Pani Dorota skorzystała również z oferowanej przez nas rehabilitacji i odbyła dwie komisje medyczne, jedną z lekarzem pierwszego kontaktu, a drugą z ortopedą. Cały wniosek trwał 19 miesięcy.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, jak starać się o odszkodowanie oraz czy Twój  wypadek się kwalifikuje, zadzwoń do naszego polskiego doradcy po darmową konsultację.

Polska linia - 01621 856 204 ( opcja 1)
WhatsApp - 07445992109
email - claims@apjclaims.com



Komentarze

Popularne posty